home Zdraví 4 tipy, jak správně nastartovat tělo

4 tipy, jak správně nastartovat tělo

Jaro je ideální období pro očistu a nastartování svého těla! Nepleťte si detoxikaci s hladověním, to k ní nepatří. Jak tedy na to? Přečtěte si více!

Každý rok se najde spousta jarních nadšenců. Někdo se snaží zhubnout do plavek a zběsile navštěvuje fitko. Někdo se věnuje důkladné a celkové očistě těla. Ideální je samozřejmě kombinace obojího. Jak postupovat a na co si dávat pozor? Poradíme vám!

 Detoxikace

Lidský organismus neustále vystavujete velké zátěži. Tělo nepřetržitě odolává virům, bakteriím, toxickým látkám a dalším jedům, které do sebe vstřebává z jídla, vody i vzduchu.

Mějte se rádi a minimálně jednou v roce dopřejte organismu celkovou detoxikaci. Tělo tak očistíte a zbavíte zmiňovaných parazitů.

  • Jak na to?

1) Úprava stravy. Detoxikaci vždy začínejte očistou střev. Právě ve střevech vznikají největší toxiny.

Během tohoto období odstraňte z jídelníčku především maso a uzeniny, mléčné výrobky, pšenici, sladké či polotovary. Zařaďte velké množství ovoce a zeleniny, luštěniny, ryby a žitné obiloviny.  

2) Čistící nápoje. Po pročištění střev se zaměřte na detoxikaci jater. K očistě vám skvěle poslouží čistící a bylinkové čaje, čerstvé zeleninové šťávy či různé extrakty (například z červené řepy).

Přísně dodržujte pitný režim a jen na okraj připomeneme, nepožívejte žádný alkohol a pokuste se nekouřit.

3) Kvalitní spánek. Detoxikaci pojměte jako klidové období. Kromě upravené stravy, dostatku tekutin a utříbených myšlenek nezapomeňte i na dostatečně dlouhý spánek. Ulehejte ještě před půlnoci!

Dopřejte si minimálně 6 hodin spánku, optimální doba regenerace je průměrně 8 hodin.

Sice se snažíte, ale nedaří se vám dříve usnout? Trpíte nespavostí pravidelně? Pak nečekejte a řešte příčiny, důsledky nespavosti mohou váš život pořádně zkomplikovat!

4) Psychická pohoda. Ulehněte do postele s čistou hlavou! Neumíte svou mysl utišit? Můžete si například provonět ložnici, pustit hudbu a pokusit se meditovat či myslet na pěkné a radostné vzpomínky.

Strach, stres a zloba jsou největším lidským nepřítelem! Naučte se s nimi pracovat a každý den si najděte důvod k ponechání úsměvu na tváři. Známé rčení „S úsměvem jde všechno lépe!“ je výstižné a trefné! 🙂

4 tipy pro jarní detoxikaci | Slumberland.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

PR-články.cz

 

 

 

 

Napsat komentář