home Zprávy Romantika po česku

Romantika po česku

Dovolená v cizině je určitě snem mnoha našinců. Ale i česká kotlina má co nabídnout. U nás existují lokality, které pohladí srdíčko a pozvednou mysl.

Navštivte třeba Českosaské Švýcarsko, zde má každý centimetr kouzlo a nevšední atmosféru. Symbolem této oblasti je Pravčická brána. Procházka po stezce až na hřeben sice zabere nějakou hodinku, ale stojí to za to. Dále můžete projed lodí zdejší soutěsky, svezte se parníkem z Hřenska do německého Bad Schandau nebo až do Drážďan. V Německu můžete poznat tamní lázně a vlakem se dále podívat do Saského Semmeringu s mnoha tunely a mosty.

Nezapomenutelná Jižní Morava

Chráněná krajinná oblast Pálava patří k nejkrásnějším místům u nás. Říká se, že je políbená sluncem, proto si ji jako místo k životu zvolili i pravěcí lovci mamutů. Dnes tu rostou chráněné květiny, žijí tu vzácné druhy ptactva. Nadchne vás vyhlídka na Pavlovské vrchy, návštěva mokřad a hlavně vinic.

Návštěva místních sklípků je samozřejmostí. Kdo nenavštíví, nepozná Pálavu. Nedaleké město Mikulov je dalším klenotem, které se nesmí opomenout. Zde je známá křížová cesta na Svatý kopeček nad městem. Nadchne vás i zřícenina gotického hradu Děvičky nad nádrží Nové Mlýny.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Zena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *