home Zprávy Podnikání na rodičovské: proč se vyplatí?

Podnikání na rodičovské: proč se vyplatí?

Podnikání na rodičovské dovolené, proč se vyplatí?

Začít nebo nezačít s podnikáním? Toť otázka! A pokud vás napadne zrovna v době rodičovské dovolené, rozhodně neváhejte a do podnikání se pusťte. Podnikání na rodičovské dovolené má totiž hned několik výhod. Víte jakých?

První rok nemusíte platit zálohy na zdravotní pojištění

Ať už chcete podnikat s prodejem bylinek nebo poskytováním poradenství, ať už chcete rozjet internetový obchod, vyzkoušet pronájem e-shopu nebo si otevřít kamennou prodejnu, budete potřebovat nejen chuť do podnikání a určité znalosti, nýbrž i vhodnou dobu. Na podnikání není nikdy pozdě, ale zdá se, že nejvhodnější dobou je pro něj právě rodičovská dovolená. Hlavní výhodou podnikání při rodičovské dovolené jsou určité úlevy v oblasti daní, zdravotního a sociálního pojištění. Nemusíte se bát, že pokud začnete při rodičovské dovolené podnikat, o rodičovský příspěvek přijdete. Vaše podnikání je bráno jako vedlejší přivýdělek a navíc u něj první rok nemusíte hradit zálohy na zdravotní pojištění, ty si dopočítáte zpětně podle opravdové výše vašeho výdělku. Pokud vaše příjmy z vedlejší výdělečné činnosti nepřevýší v kalendářním roce povolený limit (každý rok je aktualizován), neplatíte ani sociální pojištění.  A to je ta výhoda! Právě povinné zálohy na zdravotní a sociální pojištění jsou u OSVČ často tématem vzbuzujícím pochybnosti – vydělám si tolik, abych měl na zaplacení všech potřebných záloh?

Podnikání na rodičovské dovolené jako seberealizace

Ovšem výhody v oblasti sociálního a zdravotního pojištění nejsou jediným rozhodujícím faktorem pro rozjezd podnikání na rodičovské dovolené. Většina maminek začne podnikat už jen kvůli seberealizaci – nechtějí strávit 24 hodin denně jen péčí o své mrně, naopak se chtějí rozvíjet a učit se novým věcem a právě podnikání je může naplňovat. Další výhodou je více času pro podnikání, možnost jeho vykonávání z pohodlí domova i neocenitelné uzpůsobení se potřebám dítěte.  Samozřejmě tímto článkem vám nechceme tvrdit, že podnikání na rodičovské dovolené je jako procházka růžovým sadem, to rozhodně ne. Určitě bude zapotřebí vyřešit řadu dalších pro podnikání důležitých otázek jako například pokladna eettvorba e-shopu a podobně. Víte, že některé internetové obchody si nechaly vytvořit e-shop zdarma? Jejich majitelé zkrátka věděli, na koho se obrátit. Na webu shoptet.cz pomůžeme i vám a třeba právě na rodičovské!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *