home Nezařazené Jak udělat stránku ‚viditelnou‘

Jak udělat stránku ‚viditelnou‘

Pokud chce mít člověk nebo firma internetovou stránku, pak je tomu tak proto, že na ní chce něco sdělit světu. Tak je to tedy aspoň zpočátku v plánu. V plánu, který ale až příliš často svým autorům nevychází.

Stránku se jim zpravidla založit a naplnit podaří, na tom nic zase až tak světoborného není. Ovšem pak přicházívá problém. A to ten, že na takovou stránku nějak nikdo ne a ne zavítat. Skoro jako kdyby se celý svět rozhodl ji bojkotovat.

Ovšem tak tomu pochopitelně není. Svět ji nezavrhuje, jenom o ní prostě neví. A není pravděpodobné, že by se o ní jenom tak někdy dozvěděl.

Je tomu tak proto, že uživatelé zpravidla používají vyhledávače. A takový vyhledávač po zadání klíčového slova sice vyhledá to, co se ho týká, ovšem uspořádá to tak, jak je naprogramován. A stránky, které až tak docela nevyhovují jeho kritériím, prostě zařadí až někam na konec onoho někdy i zdánlivě nekonečného výčtu odkazů.

A je logické, že až tak daleko nikdo z hledajících nezabrousí. Podívá se na několik prvních odkazů a tím to pro něj končí. Vše vzadu zůstane nepovšimnuto, stranou zájmu.

Jak to změnit? Řešení pochopitelně existuje. Protože jsou tu odborníci schopní vyhledávače ‚přesvědčit‘, že si ta která stránka zasluhuje posun výše, na privilegovanou pozici. Má-li však k takovému posunu vzhůru dojít, je nezbytná SEO optimalizace. Tedy řada kroků, jež činí z běžné stránky stránku zajímavou.

Je třeba:

  1. provést úpravu na samotném webu, je-li této zapotřebí,
  2. vyhledat a použít ta nejvhodnější klíčová slova,
  3. zásobit takový web dostatkem zpětných odkazů, přivádějících sem čtenáře z jiných webů,
  4. dodávat sem pravidelně zajímavé články,
  5. a provozovat odpovídající reklamní kampaň.

Pouze tímto způsobem se stává běžná stránka pro internetové vyhledávače zajímavá, jenom díky tomu stoupá na přední pozice, kde si jí svět všimne. A kde se dočká adekvátní sledovanosti.

Nestane se tak přes noc, ale stane se. A pak je konečně ona stránka k něčemu dobrá. Konečně je něčím víc než balastem, kterého je internet plný. A v němž se nejednou ztrácí i to, co by rozhodně nemělo zůstat opomenuto.

Napsat komentář