home Zdraví IVF Ostrava asistovaná reprodukce

IVF Ostrava asistovaná reprodukce

Byl to jeden z nejtěžších okamžiků mého života. Po dlouhých měsících marných pokusů založit rodinu jsem se dozvěděl děsivý verdikt – jsem neplodný. Byl to šok pro mě, pro mou partnerku i mé známé a rodinu. Pomalu jsem se začal loučit s vidinou vlastní rodiny a začal propadat čím dál větším depresím. Pak jsem však narazil na jednu v dnešní době ještě stále nepříliš akceptovanou možnost – umělé oplodnění.

IVF Ostrava
IVF Ostrava

Každý o této možnosti v koutku duše ví, ale nikdy vás nenapadne o možnosti asistované reprodukce reálně uvažovat, dokud nejste v nejhorším. Začal jsem tedy zkoumat své možnosti. Okamžitě mne zaujalo centrum asistované reprodukce v Ostravě, EuroFertil. Do Ostravy to nemám tak daleko, k tomu řada dobrých referencí, a kliniku jsme měli vybranou.

IVF Ostrava – správná volba

Zpětně mohu konstatovat, že jsem se rozhodnul správně. Klinika EuroFertil mne příjemně překvapila v mnoha ohledech. Od prvního setkání bylo patrné, že jim záleží na příjemném a lidském přístupu, že se nejedná o žádnou továrnu na peníze. Velmi na mě zapůsobilo i samotné prostředí. Tou dobou jsem ještě nevěděl, že IVF Ostrava disponuje nejmodernější laboratoří v České republice, ale rozhodně nemohu tvrdit, že by mě to překvapovalo. Přístup personálu i prostředí kliniky EuroFertil bylo zkrátka špičkové.

IVF Ostrava – populární destinace

Vůbec mne proto nepřekvapuje, že čím dál více neplodných párů se vydává cestou asistované reprodukce. A že jich čím dál více řeší léčbu neplodnosti v Ostravě na klinice EuroFertil? Také tím nejsem zaskočen. Centra IVF umožňují i neplodným párům – jako jsme byli i my – stát se plnohodnotnými rodiči. A býti rodičem, to je ten nejpříjemnější závazek ze všech.

Více informací o asistované reprodukci naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *