home Celebrity E-cigarety pro kuřáky, nekuřáky i celebrity

E-cigarety pro kuřáky, nekuřáky i celebrity

Jedním z hlavní argumentů, proč zakázat nebo alespoň ve velké míře regulovat a omezit klasické, ale i elektronické cigarety je, že jsou ve velké míře lákadlem i pro ty, kteří vůbec nikdy před tím nekouřili. Zastánci tohoto názoru se bojí, že by právě e-cigarety přilákaly také nekuřáky a ti by časem možná přestoupili na normální cigarety. Je to zajímavý názor. Přestože asi všem, kteří elektronické cigarety v současné době používají a přešli na ně právě z klasických cigaret, se tento argument může zdát asi přinejmenším velmi úsměvný, odpůrci takzvaného vapování jej používají jako jeden z mnoha nástrojů pro lobbování za regulaci a zákaz kouření v restauracích a na dalších místech.

E-cigarety v restauracích i jinde

Je to velmi těžké a špatně se tomu oponuje, i když už několikátá studie zase nově prokázala, že toto tvrzení je nesmyslné a že jde pouze o zcela nepatrný zlomek uživatelů elektronických cigaret, kteří nikdy předtím nekouřili. Poslední průzkum v Británii prokázal, že kuřáků, kteří přešli na e-cigarety nebo je alespoň zkusili, je 29 %. Bývalých kuřáků je 6 % a právě těch, kteří nikdy předtím nikdy nedrželi cigaretu ani v ruce a přesto e-cigaretu vyzkoušeli, je jen 1 %. Jistěže je důležité stále sledovat počty kuřáků a uživatelů e-cigaret mezi dospělými i dětmi, zatím ale stále není důkaz, že by byly e-cigarety vstupní branou ke kouření a klasickým cigaretám.

Celebritách, které používají elektronické cigarety

Vapování je čím dál rozšířenější a samotné e-cigarety si za relativně krátkou dobu prošly velkým vývojem a pokrokem. Oscarový Leonardo DiCaprio už zřejmě odložil cigalike v podobě e-cigarety připomínající klasické cigarety, a přesedlal na něco mnohem lepšího a výkonnějšího. Koncem ledna na předávání cen Sdružení filmových a televizních herců SAG si užíval svou e-cigaretu vapováním. Jeho kolega Tom Hardy si bez ostychu dopřával elektronické cigarety i během interview. Po letech závislosti na cigaretách jej elektronická dostala ze závislosti na nikotinu. Dalším vášnivým vaperem je Johnny Depp. Drsňačka z akční série Rychle a Zběsile Michelle Rodriguez má ráda rychlá auta, ale konečně už i elektronické cigarety, se kterými je často viděna i na procházce po Manhattanu v New Yorku. Oblíbený frontman kapely Foo Fighters Dave Grohl si už také pořídil elektronickou cigaretu. Elektronická cigareta je tak jasnou cestou ke zdravějšímu životnímu stylu i pro mnohé celebrity.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *