home Dům, byt a zahrada Jak docílíte předvánočního úklidu s úsměvem a v klidu?

Jak docílíte předvánočního úklidu s úsměvem a v klidu?

Znáte to všichni! Poklidným vánočním svátkům předchází období davového šílenství v obchodních centrech, pečení cukroví a v neposlední řadě náročného předvánočního úklidu. Protože na Vánoce chcete mít doma hezky a čisto. Udělejte několik opatření, které vám úklid minimálně o trochu zpříjemní. Čtěte dál!

S dětmi nebo bez?

Zapojte do úklidu i děti. Nenechte se vykolejit pouhou představou, že po nich budete věci stejně předělávat. Důležité je, že vám během úklidu nebudou skákat po hlavě a třeba vás svým úklidovým talentem příjemně překvapí.

Malým dětem zkuste nejlépe domluvit hlídání u babičky nebo u jiných rodinných příslušníků či přátel. I samotný úklid bez dětského křiku a pláče a tahání za tričko můžete brát jako skvělou relaxaci . 🙂

Ve dvou se to lépe táhne!

Pomáhá vám s úklidem partner? Pusťte si k tomu oblíbenou muziku a příjemně si při něm jen tak povídejte , vzpomínejte na zážitky z dovolené nebo společně vymýšlejte dárky rodině. Společné chvíle pozitivně naladí a hned se bude uklízet jinak.

Nemáte partnera k dispozici? Co takhle domluvit se s kamarádkou? Otevřete si lahvinku vína, prokláboste spolu hodiny a spojte příjemné s užitečným. Samozřejmě pod podmínkou, že pomůžete na oplátku i vy jí. Alespoň máte hned další důvod se společně sejít.

Připravte si odměnu!

Na úklid jste sama a povídat si sama se sebou vás zrovna dvakrát neláká? Jak si ale máte udržet dobrou náladu, když je před vámi spousta práce a vy zas a znovu proklínáte vesmír, že den má pouhých 24 hodin?

V takovém případě to chce pořádnou dávku motivace. Odměňte se například za úklid každé místnosti nějakou maličkostí, ať už dobrým jídlem, vymazleným kouskem do šatníku či bytu.

Nejvíce si dejte záležet na místnosti, kde trávíte nejvíce času. Čekali byste obývací pokoj? Tam ale 8 hodin denně nestrávíte, že ne? Největší část dne býváte v ložnici. A atmosféra v ložnici hraje obrovskou roli. Od ní se odvíjí průběh vašeho spánku a nálady, se kterou se každé ráno probouzíte.Stačí pár drobností a začnete vnímat ložnici jako posvátnou svatyni, ze které nebudete chtít odejít. Jednou z takových maličkostí je vůně. Provoňte ložnici svou oblíbenou vůní prostřednictvím aromalampy či aroma difuzéru. Se spánkem, sněním a vaší náladou se stanou hotové zázraky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *