home Zprávy Zazimování vozidla

Zazimování vozidla

V dnešní době existuje hodně řidičů, kteří v zimě nejezdí se svým čtyřkolovým miláčkem. Proto mám tady pro Vás pár rad, které jsou osvědčené a budou se Vám hodit.

V případě, že byste chtěli ušetřit, auto může jít do depozitu. Jde o situaci, kdy Vám úřad náležitě vezme státní poznávací značku a opět ji vydá na požádání. Samozřejmě vozidlo nesmí na pozemní komunikaci. Taktéž z povinného pojištění automobilu Vám vrátí část peněz. Z celkové zaplacené částky to dělá 40%.

Ochrana karosérie

Je důležité, abyste měli garáž, kde bude auto schované před nepříznivými podmínkami počasí. Je špatné nechávat auto před zazimováním špinavé, jelikož může dojít k tomu, že přes ochranný povlak proniknou nečistoty a začne chemická reakce zvaná „koroze“. Z tohoto důvodu je dobré zajet na ruční myčku a pořádně automobil vyčistit. Nezapomeňte na podvozek, ten je nejvíce namáhaný (kamínky, bahno, různé nečistoty). Když je auto kompletně čisté, je čas na ochranu laku. Důležitým faktorem pro ochranu laku je například: tekutý vosk, leštěnka a další přípravky jej určené. Kompletně tím vyleštíte celou karosérii a důkladně vyleštíte i náchylná místa.

Před úplným zazimováním

Demontuje se akumulátor a stěrače, kvůli opotřebování gumy na stěračích. Akumulátor se skladuje v teplém a nevlhkém prostředí. Musí se nabít na požadované napětí 12,6 V a výš. Je to z důvodu ztráty akumulované energie, kterou dodávají články. Musí se vyčistit také svorky na akumulátoru, aby byly čisté a nemastné.

Pokud jste splnili tyto jednoduché kroky, můžete automobil zakrýt plachtou nebo velkou dekou, aby se na něj neprášilo. A vrhneme se na údržbu.

Údržba během zimy

Auto je dobré občas nastartovat během zimního období na provozní teplotu. Dělá se to z důvodu, aby byly provozní kapaliny v oběhu. Kdybyste to nedodržovali, mohlo by se stát, že olej by byl řidší a při delší jízdě, by mohlo dojít k tomu, že by motor nebyl dobře namazaný a to znamená možné zadření.

Startování provádějte 2x do měsíce

Taktéž opět nemůžeme zapomenout na akumulátor, jelikož při nečinnosti má samovolné vybíjení, zhruba je to okolo 1% za den. Proto ji mějte na nabíječce, která udržuje její napětí 1% z celkové kapacity akumulátoru. Pokud nemáte takovou nabíječku, nic si z toho nedělejte, stačí opět nabít standardním nabíjením do plného nabití (10% z celkové kapacity).

Věřím, že tyto tipy Vám se zazimováním pomohou a Vaše auto se bude i v zimě cítit jako v bavlnce.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz 

Napsat komentář