home Dům, byt a zahrada Zahradní lehátka – proč mít zahradu bez nábytku?

Zahradní lehátka – proč mít zahradu bez nábytku?

Jste v neustálém shonu a každý den se stresujete?

Nechtěli byste na chvilku vypnout a odpočinout si?

Co takhle zkusit relaxovat na zahradě? Nevíte jak? Poradíme vám.

Majitelé zahrad mi jistě dají za pravdu, že neexistuje nic lepšího, než když si po dlouhém, náročném a značně únavném dni najdete chvilku na příjemný a ničím nerušený odpočinek na zahradním lehátku uprostřed zelené oázy klidu, kterou si na své zahradě hravě vytvoříte.

  • U lehátek je velkou výhodou to, že je výrobci tvarují tak, aby kopírovala přirozené stočení páteře a poskytovala tím maximální pocit pohodlí. Lehátko můžete umístit kamkoliv, kde vám to bude vyhovovat, ať už to bude u bazénu, fontány, na terase či někde v koutku pod pergolou. Když ho navíc vybavíte i slunečníkem, máte luxusní relaxační prostor jen pro sebe.

Obecně platí, že ne každé lehátko vyhovuje každému. To však není problém, protože trh nabízí mnoho variant i materiálů, ze kterých si vybere opravdu každý. Mějte na paměti, že takové lehátko nekupujete jen na jedno léto, ale že by mělo vydržet co nejdéle, takže si s výběrem dejte opravdu záležet. Než půjdete nakupovat, dobře si promyslete, jaký materiál bude vyhovující pro vaše účely a jak velké lehátko budete potřebovat. V současnosti se k výrobě lehátek používá nejčastěji dřevo, ratan, kov a bambus.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Dřevěná zahradní lehátka

Zřejmě nejoblíbenější materiál, který je takovou klasickou volbou u každého zahrádkáře, je dřevo. Zejména pokud jste milovníkem přírodních materiálů. Tento druh lehátka je možno postavit prakticky kamkoli, hodí se totiž všude. Zcela bez problémů splyne s interiérem zimní zahrady i exteriérem klasické zahrady. Klidně ho můžete postavit i na opravdu rozlehlou zahradu nebo začlenit pod dřevěnou pergolu, jako elegantní doplněk.

Ratanová zahradní lehátka

Jejich obliba stále roste, protože mají skutečně velmi zajímavý design a vzhled každé zahrady dokážou příjemně ozvláštnit. Tyto druhy lehátek je možné použít jak venku, tak v interiéru zimní zahrady. Zahradní lehátka vyrobená z umělého ratanu vynikají svou úžasnou lehkostí a zcela nenáročnou péčí. Přestože se umělý ratan pouhým okem nijak neliší od přírodního ratanu, i tak v nich ale rozdíl je. Tím základním je to, že umělý ratan můžete pořídit v jakékoliv barvě, navíc je odolný vůči polámání, neuškodí mu povětrnostní vlivy a nemusíte si lámat hlavu s náročnou údržbou, pouze ho stačí otřít navlhčeným hadříkem.

Kovová zahradní lehátka

Většinou jsou vyrobena z hliníku, ale narazíte i na lehátka z oceli či různých slitin. Kov většinou vyhledávají ti jedinci, kteří si potrpí na moderní vzhled nábytku, neboť dodává nadčasovost. Lehátka lze pořídit klasická, skládací, houpací či polohovací zahradní lehátka. Na trhu jsou v nabídce také kovová lehátka s textilním či ratanovým výpletem, která jsou velmi elegantní a dodávají zahradě nádech luxusu. Perfektní a zcela dokonalý vzhled spolu s nenáročnou údržbou je při koupi těchto lehátek zásadní.

Bambusová zahradní lehátka

Bambus je vděčný materiál, který dokáže potěšit a uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Naprosto luxusní vzhled jej předurčuje k velké oblíbenosti, protože zahradu pozvedne o 150%. Nabízí moderní a velmi elegantní tvary, nízkou hmotnost a zcela nenáročnou péči. Bambusová zahradní lehátka jsou sice o něco dražší, ale rozhodně se vám vyplatí, neboť svou cenu kompenzují vynikajícími vlastnostmi.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *