home Móda a Styl, Móda slavných Za spodní prádlo, které nosíte, mohou vaši rodiče!

Za spodní prádlo, které nosíte, mohou vaši rodiče!

Rodiče mají na budoucnost potomků velký vliv. Formují jejich návyky a zvyklosti, ale také vkus pro oblékání. Bez ohledu na to, zda máte na sobě slipy, trenky, nebo boxerky, jste se pravděpodobně při výběru podvědomě řídili názory svých rodičů. Opravdu jste se nikdy nezamýšleli nad tím, proč nosíte právě ten střih spodního prádla?

Člověk se formuje během celého dospívání a většinou se chová podobě jako rodiče. A nejde pouze o způsob uvažování, ale také o zvyklosti všeho druhu. Třeba právě i to, jaké spodní prádlo nosí.

V současné době je největší zájem o boxerky. To ovšem neplatí pro všechny generace. Pánové starších ročníků (tzn., třicátníci až padesátníci) častěji nosí slipy. Což do značné míry souvisí i s tím, že v době komunismu nebylo k mání nic jiného než trenýrky. Bohužel nebyly ani zdaleka tak pohodlné jako současné modely. České trenky Represent, případně Styx trenýrky jsou na úplně jiné úrovni než výplod socialistické éry.

Slipy se k nám dostaly z USA a mělo s nimi tu čest jen pár vyvolených. A samozřejmě jejich nejbližší kamarádi, kteří je od nich obdrželi jako dárek.

Zajímavostí je, že v období 60. a 70. let minulého století, kdy se slipy v tehdejším Československu ještě nevyráběly, byly v módě kalhoty s úzkými, směrem dolů se rozšiřujícími nohavicemi. A protože byly hodně obtažené v oblasti stehen, příliš si nerozuměly s volnými trenýrkami. Přesněji řečeno – daná kombinace vypadala hrozně. Proto si odvážnější pánové oblékali dámské kalhotky – střihem podobné slipům.

Doby, kdy byla nabídka spodního prádla velmi omezená, jsou naštěstí dávno pryč. Současný sortiment je pestrý a posunula se i pomyslná hranice, kdy rodiče rozhodují, jaký typ prádla bude dítě nosit.

V každém případě i nyní platí, že „co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. Takže je pravděpodobné, že příští generace mladých lidí bude nosit takové spodní prádlo, jaké jim naordinují rodiče ještě před tím, než si budou moct svobodně vybrat.

Napsat komentář