home Móda a Styl Vyhlídkový let balonem

Vyhlídkový let balonem

Chcete-li zažít skutečně nevšední pohled na krásnou českou přírodu, hrady tyčící se na úpatí skalisek, či pohoří, nebo pozorovat ráz přechodu městské zástavby do volné přírody, je pomalý let balonem tou nejlepší volbou. Zažijte pocit svobody, zatímco vás vítr a obrovský balon nad hlavou jemně houpou a směřují k cíli letu. Všechny trasy jsou vždy plánovány tak, abyste toho mohli vidět co nejvíce a současně nehrozilo žádné nebezpečí pod taktovkou zkušeného pilota.

Nabídka letů balonem

Lety balonem dnes nabízí řada soukromých firem, které standardně vlastní větší flotilu těchto vzdušných plavidel. Nabídka takových firem je velmi široká a naleznete jich i více prakticky v každém větším městě. Právě proto lze v dnešní době pořídit let balonem levně, zvláště podaří-li se vám narazit na některou z velmi častých akcí.

Kam se nejčastěji létá

Přestože jsou trasy letů balonem obvykle řešeny tak, aby zahrnovaly konkrétní krajinné atrakce, můžete se při objednávce domluvit na nějaké speciální modifikaci. Provozovatelé vám vyjdou vždy vstříc, je-li váš požadavek v jejich možnostech. Rozhodnete-li se ale pro nějakou standardní trasu, určitě nebudete litovat, jsou totiž koncipovány tak, aby vzlet, průběh i cíl letu byly pro zákazníky nezapomenutelnými. Velmi žádané jsou lety balonem nad některou částí Prahy a okolí (například let balonem na Karlštejn nebo Konopiště). Oblíbené jsou také přelety nad přírodními oblastmi, jako jsou Český ráj, Šumava a podél toků řek.

Individuální nebo skupinový let

Kromě výběru trasy si můžete zvolit i typ letu. Láká-li vás pouze samotné prožití a výhled, můžete se přidat ke skupinovému letu, rozhodně ušetříte na ceně. Chcete-li ovšem tento výjimečný zážitek prožít s někým blízkým nebo s přáteli, je lepší domluvit si individuální let, kterého se budete účastnit jako samostatná skupinka či dvojice. Koncept vyhlídkového letu balonem nabízí mnoho možností, které z něj dělají nejen příjemnou aktivitu, ale také vhodný dárek pro blízké osoby. Pokud toužíte tento zážitek někomu darovat, většina z nich vám ráda vystaví dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem.

Napsat komentář