home Dům, byt a zahrada Větrání beze strachu z tepelných ztrát? Pomocí decentrální rekuperace!

Větrání beze strachu z tepelných ztrát? Pomocí decentrální rekuperace!

Ceny energií letí nahoru raketovou rychlostí a s tím roste i nešvar mnohých domácností. Méně se větrá, což způsobuje rozvoj plísní v bytech a na chodbách domů. Lidé se obávají tepelných ztrát, proto raději riskují své zdraví. Zcela zbytečně, protože existuje efektivní řešení, které umožňuje řízené větrání bez úniku tepla. Decentrální rekuperace se nadto hodí do všech typů budov, do rodinných domků a jednotlivých bytů v panelovém domě.

Co je decentrální rekuperace?

V administrativních budovách nebo v obchodních centrech si jistě každý všiml centrálních rozvodů a vzduchotechniky, která zajišťuje výměnu vydýchaného vzduchu za čistý. Obdobné řešení existuje pro menší budovy nebo bytové jednotky, avšak bez potřeby centrálních rozvodů. Decentrální rekuperace se instaluje do obvodových zdí a pomocí průchodky na stěně prochází těžký a vlhký vzduch ven. Větrací jednotka s lopatkami umožňuje odvod vzduchu ven, přičemž vzduch prochází přes výměník, díky tomu čistý vzduch přichází skrze něj do místnosti ohřátý. Nedochází tak k velkým únikům tepla, jeho návratnost je až 91 %.

Do bytu, ordinace nebo školky

Nezměrnou výhodou decentrální rekuperačních jednotek je jednoduchá instalace, a ještě snazší obsluha. Do každé místnosti se instaluje jedna jednotka, díky tomu lze byt zónovat podle potřeby větrání, což platí především pro kuchyni, ložnici či dětský pokoj. Systém není určený pouze do novostaveb, ale je vhodný do stávajících staveb včetně historických budov, uplatnění najde též v ordinacích, čekárnách nebo ve školách či školkách, kde je potřeba permanentní výměny vzduchu.

S účinnými filtry proti prachu i pylu

Decentrální rekuperační jednotky zajistí nejen čerstvý vzduch, ale také vyčištěný, protože je možné je osadit účinnými filtry, což ocení obyvatelé měst nebo lokalit se zvýšenou prašností. Kromě prachového filtru se nabízí pylový nebo uhlíkový, který dokáže odfiltrovat prachové a pylové částice, ale současně zápach nebo smog. Systém je k tomu možné ovládat snadno pomocí regulátoru.

Napsat komentář