home Psychologie Tipy, jak dosáhnout vytoužené postavy

Tipy, jak dosáhnout vytoužené postavy

Nemůžete přijít na kloub složitému systému hubnutí? Podíváme se na to! 10 tipů, jak zhubnout a vytvarovat postavu!

Lifestyle posledních pár let se zaměřuje na přímočarost a ležérnost. Stále více lidí má sedavé zaměstnání a nepohybuje se dostatečně na to, aby mohli disponovat fyzickou kondicí našich předků. Co s tím? Pojďme se na to kouknout!

postava

1. Jídlo rozdělené na menší porce

Potřebujeme jíst. Ale jíme tak, jak to našemu tělu vyhovuje? Vašim cílem není držet hladovku, ba naopak, měli byste jíst častěji, než jíte normálně, ale ve více porcích denně. Ideální je 6-7 jídel denně, samozřejmě nutričně vhodných jídel.

2. Pohyb, pohyb, pohyb

Kámen úrazu. Nedostatečně se pohybujeme. Pomůže i procházka dvakrát-třikrát týdně, případně i když se do práce projdete, místo toho, abyste jeli autem či MHD. Pobyt na čerstvém vzduch velmi lahodí naší oběhové a dýchací soustavě, tudíž je procházka do přírody ideální.

3. Neodkládat věci na „zítřek“

Prokrastinace je jedem 21. století. Většina z nás odkládá věci na zítřek, i když si to nedokážeme přiznat. Neexistuje žádný lék, snad jen pevná vůle a prevence. Natlučte si do hlavy, že nesmíte nic odkládat. Ani nad tím nepřemýšlejte, prostě to udělejte.

4. Vytrvalost

Když už začnete, je škoda přestat. Pocit, když se podíváte do zrcadla a vidíte to, co vidět chcete, je přeci k nezaplacení.

5. Voda

Zdroj života na Zemi. Kašlete na minerálky a pijte čistou kojeneckou vodu. Vaše tělo Vám uctivě poděkuje časem. Zdá se jako bezcenná, ale ve skutečnosti je to nejdražší komodita, kterou na naší planetě máme.

6. Zelenina

Nejdůležitější složka potravy, obsahující mnoho prospěšných látek a živin, díky kterým budete moci fungovat. Mnoho druhů zeleniny (např. zelí) jsou hormonálními aktivátory, které podle vědeckých studií dokážou snadněji odbourávat tuky.

7. Běh

Skutečný přirozený pohyb pro člověka. Běháme odjakživa a běhat budeme další tisíce let. Při běhu zapojíme svaly jak dolních končetin, stabilizátorů, tak i břišního svalstva (Opravdu, nezdá se, ale je to tak).

8. Spánek

Nezdá se být důležitý, ale pro úspěch je zásadní. Při spánku se vylučují určité hormony, probíhá trávení potravy, příjem živin z potravy. Zanedbání spánku Vám zkazí dosavadní snahu a výsledky.

9. Motivace

Samozřejmě nemyslím motivační obrázky ze sociálních sítí, ale Vaši vnitřní motivaci. Bez cílů a snů bychom nedokázali zhola nic. Pokud jste motivovaní dlouhodobě, budete mít výsledky.

10. Máte postavu, jakou jste si vždy přáli!

Už jen při dodržování poloviny těchto bodů musíte na sobě vidět výsledky, ale trvá to měsíce, dokonce roky. Vytrvejte a sledujte změny na svém těle. Přeji hodně štěstí!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz    

Tiskové-zprávy.eu      

Napsat komentář