home Dům, byt a zahrada Taštičková nebo pěnová matrace. Velké srovnání

Taštičková nebo pěnová matrace. Velké srovnání

Při výběru matrace je běžné jedno velké dilema. Bude lepší si pořídit pěnovou, nebo taštičkovou matraci? Podívejte se na základní srovnání těchto dvou variant, které v současné době patří mezi špičkové matrace. Která nakonec zvítězí u vás?

Vysoká kvalita, která vydrží

Současné technologie dovolují, aby se taštičkové i pěnové matrace zařadily na přední místa kvalitních výrobků, na které si každý večer s chutí uleháme. Po spánku na vysoce kvalitní matraci se cítíme odpočatí a mnozí uživatelé uvádějí, že dokonce poznávají, že se jim zlepšuje bolest kloubů, krční páteře nebo zad. Takové matrace vydrží mnoho let a z jejich kvality se budete radovat stále, beze změny. Jaké jsou největší výhody jednotlivých variant?

Pěnová matrace se zcela přizpůsobí tělu

Pěnové matrace jsou tvořeny studenou nebo mechanickou pěnou, která má jednu úžasnou vlastnost – ať již jsou tvary vašeho těla jakékoliv, vždy se jim dokonale přizpůsobí. Některé matrace jsou dokonce členěny do anatomických zón a nabízejí oporu pro každou část těla zvlášť. Pěnové matrace lze dobře polohovat, můžete si navíc vybírat z nepřeberného množství tuhostí. Je tak zcela na vás, zda se vám bude dobře spát na měkčí podložce, nebo zda dáte přednost tvrdší matraci.

Taštičková matrace vydrží dlouhá léta stejná

Taštičkové matrace také patří mezi velmi kladně hodnocené produkty. Jejich uživatelé si nejvíce cenní jejich dlouhé životnosti. Jelikož jsou malé pružinky samostatně uloženy v taštičkách z netkané textilie, nedochází k jejich uvolnění. Taštičkové matrace jsou navíc vysoké, takže se na ně uživatelům skvěle nastupuje. Přejete si matraci, která se neproleží a bude stále krásná? Taštičková matrace vaše očekávání rozhodně nezklame.

Každý má jiné požadavky a od matrace vyžaduje něco jiného. Jedno je jisté – taštičkové i pěnové matrace patří mezi špičku v současných kvalitních matracích.

Napsat komentář