home Děti Tablet představuje mnohá pozitiva pro vývoj dítěte

Tablet představuje mnohá pozitiva pro vývoj dítěte

Moderní doba elektronická se začíná projevovat i při vzdělávání našich nejmenších. Zatímco dříve bylo nutné nakoupit zásobu barevných knížek a hraček, dnes většinu funkcí těchto předmětů přebírají dětské tablety. Pro dítě představují svět dosud netušených možností, který je nyní jenom jeho. Pokud si myslíte, že je nesmysl dávat dítěti do tří let do rukou tablet, zpozorněte a podívejte se na pozitiva, která s sebou tento čin přináší.

„Jsem jako dospělák…“

Jak již bylo řečeno, dnešní době vládne elektronika. Maminka neustále kontroluje počítač, tatínek datluje na mobilu, dědeček kouká na televizi, babička luští křížovky online na tabletu. Dítě to všechno vidí a chce se vám podobat. Zpočátku se to může projevit vymáháním pozornosti, následně zkoumáním mobilů, které jsou bez dozoru. Dopřejte svému dítěti pocit, že je také dospělé, že je dostatečně staré na elektroniku.

Dříve se naučí s technologiemi

Větší části pracovního trhu vládnou povolání spojená s vykonáváním práce na počítači. Vaše dítě je sice ještě malé, ale neexistuje žádný důvod, proč by mělo dojít k takové radikální změně, aby za dvacet let nebylo přístrojů potřeba. Dítě se tedy brzy seznámí s touto technologií a bude ji dokonale ovládat. Díky tomu v dospělosti najde dobrou práci.

Aplikace rozvíjející mysl

Aplikace, nacházející se v dětském tabletu, rozvíjí dětskou mysl. Jsou zaměřené například na prostorovou orientaci, počítaní, barvičky, zvířátka, procvičování slovní zásoby, apod. Je mnoha logopedickými studiemi prokázáno, že díky takovým hrám se slovíčky dochází u dětí k rozvoji jejich jazykových kompetencí, a tudíž poté nemají řečové vady a jiné problémy s komunikací.

Zábava na celé odpoledne

Většina tabletů pro děti má svého hlavního „moderátora“. Ten dítěti představuje jednotlivé hry a mluví na ně. Nejčastěji se jedná o různé dětmi oblíbené postavičky, jako je Maxipes Fík, Krteček a další. Nejen díky těmto hrdinům, ale i díky barevnému a zvukovému podtextu dítě vydrží u tabletu dlouho. Vy si v klidu stihnete uvařit oběd a vaše dítě se mezitím něco naučí – dokonalá kombinace.

Napsat komentář