home Móda a Styl, Obrázky, Zahraničí Španělský malíř Pablo Picasso

Španělský malíř Pablo Picasso

Picasso se dožil 91 let a stále maloval. Zemřel během večere s rodinou a přáteli. Zůstaly po něm desítky tisíc obrazů, soch a ilustrací. Pablo miloval ženy a jeho život byl jeden velký milostný život.

Pablo Picasso
Pablo Picasso

Manželky měl dvě , ale milenek nespočet. Jeho první ženou byla baletka Olga Chochlová s ,kterou má syna Paula. Pal poznal mladičkou Marii-Thérese Walter a s ní má dceru Mayu. I když byl stále ženatý tak  to nebyla žádná překážka k dalším milostným zápletkám a následně i dalším potomkům. Malířka a spisovatelka Francoise Gilot mu porodila syna Clauda a dceru Palomu. S dalšími přítelkyněmi již děti neměl , ani dokonce s druhou manželkou Jacquelinou, kterou si vzal v roce 1961 ve svých osmdesáti letech.

Problém nastal po jeho smrti kde došlo k dědickému řízení. Po malíři zůstalo velké bohatství, ale samozřejmě i dost pozůstalých. Picasso si na majetku nezakládal. Byl skromný a nenápadný a jeho hodnoty byly myšlenkách a umění krásy.

Po Picassově smrti se jeho ženy a děti jen těžko domlouvaly. Jacquelina, nechtěla aby se děti po malířovi účastnili pohřbu. S Francoise se soudila o majetek.

Napsat komentář