home Dům, byt a zahrada Rady a tipy pro výběr zahradní fontány

Rady a tipy pro výběr zahradní fontány

Co takhle vyzdobit si zahradu?

Máte nový nábytek, pěkný gril, kvalitní slunečník, ale ještě tomu něco chybí?

Chcete pěknou dekoraci, která dodá zahradě to pravé kouzlo?

Pořiďte si stylovou fontánu!

S příchodem jara se vaše zahrada začíná probouzet a vás čeká spousta práce s květinami, trávníkem, záhony a také vybavením zahrady. No a k tomu samozřejmě patří i případné zkrášlení zahrady. Proto musíte hned na začátku přemýšlet o tom, jaké dekorace si na zahrádku pořídíte. Můžou to být ozdobné květináče, truhlíky nebo si třeba vyrobte krásnou skalku. Asi nejkrásnější dekorací, která by se na vaší zahradě mohla objevit, je zahradní fontána z eshopu Renegad.cz. Tekoucí voda potěší nejen vás, ale třeba i ptáčky, kteří mohou vaší novou fontánku využít jako pítko.

Proč instalovat zahradní fontánu?

Voda působí jako magnet, její neodolatelná síla nás odjakživa fascinuje a dokáže přitáhnout zrak, ať jsme kdekoliv. Pokud nemáte chuť zřizovat okrasné jezírko či malý rybníček, pak zkuste na vhodné místo zabudovat zahradní fontánu. Jestliže je zahrada dostatečně prostorná, můžete ještě k fontáně přidělat kašnu a dát do ní rybičky. V případě, že je prostor menší, nevadí, i malá zahradní fontána dokáže zázraky.

Výběr vyhovujícího materiálu

Na trhu objevíte velmi širokou nabídku zahradních dekorací nejen v mnoha velikostech, ale také z různých materiálů. Koupit lze malou fontánu vážící kolem 7 kil, ale i fontánu, která má přes 20 kilogramů. Vybraný materiál musí ladit nejen se stylem vaší zahrady, ale také s jejím vybavením, aby se navzájem netloukly jednotlivé styly.

V minulosti byl nejoblíbenějším materiálem kámen, který i dnes patří k velmi vyhledávaným. Bohužel ceny přírodních materiálů mohou za to, že se dnes fontány vyrábí z různých imitací. To může být pískovec, mramor, travertin a mnoho dalších. Tyto výrobky se pak pohybují v jiných cenových relacích, které si může dovolit skoro každý.

Často se můžete setkat s keramickými fontánami, ale ty musíte přes zimu schovat do vnitřních prostor, jinak by mohlo dojít k jejich poškození mrazem. Pro malé zahrady jsou skvělé i fontány z mosazi, které jsou sice menší, ale cenově dostupné.

Najděte správné místo

Spoustu lidí od koupě fontány odrazuje pocit, že s ní bude mnoho práce a bude se muset složitě instalovat. To je však zbytečná obava, protože umístění fontány není nic tak složitého a zvládne to každý, kdo je aspoň trochu zručný. Když budete hledat vhodné místo, vybírejte takové, kde nebude do vody celý den pražit slunce, jinak se v ní budou tvořit sinice.

Ideální je polostín, ale klidně lze fontánu umístit i do úplného stínu. Důležité je, aby vybrané místo bylo zpevněné. Pro malé fontánky postačí třeba velká dlažba, ale pro ty těžší už je nezbytné připravit základ. To uděláte tak, že vykopete zhruba 30 cm zeminy, vzniklou díru vysypete hrubým štěrkem a položíte do ní kari síť. Nakonec vše zalijete betonem. Je nezbytné připravit také přívod vody a elektřiny. Pro dobře fungující fontánu je důležitý i odpad, aby jí bylo možné před zimou vypustit a zazimovat. Jakmile máte vše připravené, nic vám nebrání fontánu instalovat, i když třeba jen malou.

Kterou fontánu vybrat?

  • Zahradní fontána se 4 kamennými žlaby – krásně osvětlená kašna, vybavená dvěma olejovými lampami s naprosto tichým chodem, je vyrobena z polyresinu a zahradě dodá to pravé kouzlo. Váží sice přes 20 kilogramů, ale když jí vytvoříte dobrý základ, bude perfektní.
  • Zahradní fontána s LED osvětlením – stylová a vzhledově velmi zajímavá kašna, která odolá mrazu, je osvětlena pomocí úsporných žárovek. Nepotřebujete pro ni stálý přítok vody, neboť ta cirkuluje v obvodu.
  • Zahradní kamenná kašna – díky použitému materiálu bude vypadat, jako kdyby do zahrady odjakživa patřila. Tato fontána je navíc vybavená úchvatným světlem, které jí dodá to pravé tajemno a tím i ozvláštní vaši zahradu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Pečlivě na Facebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 5 =