home Dům, byt a zahrada Přijdou po hodinových manželech a manželkách i roboti?

Přijdou po hodinových manželech a manželkách i roboti?

Přibližně od roku 2010 se stále více a více rozrůstá populární služba s názvem „hodinový manžel.
Pracovníků vykonávající toto povolání specializující se na výpomoc v domácnosti neustále přibývá. I
toto odvětní nicméně v budoucnu postihne určitá forma robotizace.

Funkci hodinového manžela asi není třeba příliš představovat. Samozřejmě tím nemyslíme služby Helmuta opraváře komínů, ale známou výpomoc v domácnosti, kterou si nenajímají pouze ženy, ale i zástupci mužného pohlaví. Pokud jste v posledních dvaceti letech nepobývali v deštných pralesech mimo civilizaci, tak bezpochyby víte, že hodinový manžel vám například vymění rozbitou zásuvku, nebo smontuje skříň. Jedná se zkrátka o pomocné práce v domácnosti.

O tuto výpomoc se doposud starali hned z mnoha praktických důvodů pouze muži. V současné době už se ale i do tohoto odvětví stále více a více prosazují i ženy. Ti se starají většinou o úklid, který není součástí běžných domácích prací. Většinou se jedná o hloubkové čistění koberců, důkladné mytí oken, nejrůznější nakupování, případně i hlídání dětí. Zkrátka o věci, na které už v dnešní době nemá pracující žena čas. Ceny navíc rozhodně nejsou nedostupné ani pro průměrnou rodinu.

Hodinová odměna se totiž pohybuje v rozmezí 150 Kč – 200 Kč. Užít si volný víkend s rodinnou například při návštěvě olympijského parku na Výstavišti v Brně zní přece jen o dost lépe, než strávit volno úklidem a opravou bytu.

V současnosti najdete služby hodinových manželek a manželů úplně ve všech krajích. Dostupnost této služby má tak takřka každý. Noví živnostníci vykonávající toto povolání rostou jako houby po dešti , nicméně i přesto jejich neustále nedostatek. Tito hodinoví pracovníci většinou příjmají jak práci na fakturu, tak i platbu v hotovosti. V budoucnu je navíc pravděpodobné, že někteří hodinoví manželé budou příjmat i platbu v populárních kryptoměnách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *