home Móda a Styl Polo triko a co o něm nevíte

Polo triko a co o něm nevíte

Polo košile neboli polo triko má své místo v pánské i dámské skříni. Název nám evokuje, že jde o zkrácenou variantu trika nebo košile, je to špatná úvaha. Polo v názvu polo triko znamená kolektivní sport pólo.

Jde o oblíbený sport, který má své kořeny v Persii a následně v Indii a Asii. Pólo zde bylo sportem pro ty nejbohatší vrstvy. Zde se jej naučili v 19. století hrát britští kolonizátoři a hra se rozšířila také do Velké Británie a USA.

Historie polo trika

Příběh slavného pánského polo trika je z Indie, kde vojáci nosili k utkání na polo hrubé košile z bavlny, které byli velmi nepohodlné. Na konci 19. století obchodník John E. Brooks si všimnul, že si hráči připínají límeček košile knoflíčkama, aby jim při hře nepřekážely. Tento poznatek aplikoval v USA na své košile a představil ji jako button- down košili. Ta se stala okamžitě hitem.

Pánská polo trika
Pánská polo trika

Polo košile neboli polo triko

Polo trika či pánské polo košile se rozšířily také mezi hráče golfu, rugby, tenisu i kriketu. Především k tenisu se nehodil příliš doposud nošený úbor a to košile s kravatou a flanelové kalhoty. René Lacoste tedy převzal iniciativu a vytvořil kolekci polo trik Lacoste pro tenisty.

Button-down košile jsou určeny pro byznys, ale spíše v USA. V Evropě nejsou příliš vyhledávané. Polo trika pro sport i volný čas jsou v mnoha barevných variantách, s krátkým i dlouhým rukávem, barevnými pruhy, čísly či s prvky sportovního dresu.

Polo triko současnosti

Sportovní dresy dnes mají design sportovního trička, vyrábí se z moderních materiálů a kombinovat jej můžete se sportovními kalhotami, tepláky či s krátkými kalhotami. Na výběr je dámské i pánské oblečení z kvalitních materiálů. Zkuste značky Medicine, only a sons,Tom Tailor denim nebo například G-Star, Lacoste a další.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *