home Děti Plynulá angličtina v dospělosti? Začněte s výukou už v raném dětství!

Plynulá angličtina v dospělosti? Začněte s výukou už v raném dětství!

Kdy začít? To je první otázka, kterou si rodiče dětí kladou ohledně výuky jazyků. Zatímco většina z nich tápe, lingvisté věří, že správný čas je co nejdříve, někteří dokonce prosazují metodu takzvaně „od plínky“. Navíc, jak dodávají odborníci, jednodušší je si představit učení těch nejmenších než puberťáka, u kterého bude i větší problém najít správnou motivaci. A jak začít u těch nejmenších? Jednoznačně přirozenou a zábavnou formou, hrami nebo říkankami.

Přirozenost hraje prim

Odborníci především upozorňují, že je důležité dětem nezkazit radost z poznávání nových věcí a učení, u těch nejmenších je nadto zásadní přirozenost. V kurzech angličtiny pro nejmenší proto nejde o samotné učení jako si mnozí představují své hodiny cizího jazyka ze školy, ale o seznamování se s cizojazyčným prostředím a zbavování se ostychu z mluvení. To bude mít odezvu v pozdějším věku, kdy děti budou pokračovat v dalších návazných kurzech.

Každodenní dávka angličtiny

Nehledě na přirozenou výuku, která probíhá za pomoci edukativních her, říkanek, písniček, ale také tance je nutné pravidelné opakování. Je sice pravda, že děti se učí snáze a jejich mozek absorbuje nové vědomosti jako houba, i tak je nutné s nimi nové poznatky v angličtině opakovat. K tomu slouží v rámci výukové metody Wattsenglish nejen výborně zpracovaná učebnice WOW!, ale také obrazové karty nebo oblíbená videa se Stevem a jeho věrnou kamarádkou vránou Maggie.

Online prostředí usnadňuje učení

Nehledě na pandemickou situaci nebo zavřené jazykové školy navíc výuka může probíhat ve virtuálním prostředí. Ti nejmenší si mohou opakovat za pomoci Youtube kanálu, kde jsou oblíbená a zábavná videa, kde hrají obě hlavní postavy ústřední roli v celé řadě situací. Starší si mohou opakovat v rámci online výuky angličtiny pro děti, kdy během lekcí je možné opakovat zmeškanou látku ze školy, připravovat se na přijímací zkoušky nebo se naučit novým znalostem, případně konverzovat s rodilým mluvčím.

Napsat komentář