home Psychologie Oslavujte den Sv. Valentýna!

Oslavujte den Sv. Valentýna!

Nejste příznivci valentýnských oslav? Nevidíte důvod, proč byste jej měli slavit? Podívejme se společně na nejčastější argumenty. Pokusíme se je vyvrátit!

Blíží se Valentýn a jako obvykle se dělíme na dva tábory. Někdo svátek zamilovaných slaví, jiný jej neuznává. Pojďme se společně podívat na nejčastější důvody a sami rozhodněte, do jaké skupiny patříte vy a zda změníte na Valentýn názor.

 1. Vadí mi, že Valentýn není “náš” svátek.

Nespočet lidí ještě stále žije v mylném domnění, odkud se vlastně den Sv. Valentýna vzal. Svátek se k nám sice opravdu dostal ze západu, ale jeho kořeny jsou ryze evropské. A to už většina lidí netuší!

Velmi stručně řečeno, biskup Valentýn pocházel z Říma a byl popraven 14. února za to, že i přes zákaz tajně oddával zamilované páry. Sňatek byl údajně zakázán proto, aby manželství neodvádělo pozornost mužů od svých vojenských povinností.

Ať je pravda jakákoliv, není to jedno? Opravdu záleží na tom, jaký má svátek původ a zda je příběh biskupa z Říma skutečný? Nestačí, že lidé příběhu věří nebo se prostě jen těší na další oslavu mimořádného dne v roce?

 2. Valentýn není důvod, abychom se k sobě chovali “výjimečně”.

S tímto tvrzením souhlasíme. Valentýn by opravdu neměl být jediný den v roce, kdy budete svého partnera hýčkat . Pozornost byste měli jeden druhémuvěnovat neustále a vymanit se tak ze spárů zabijácké všednosti.

Proč tedy slavit den sv. Valentýna? Odpověď je jednoduchá. Můžete se těšit na příjemně a hlavně společně strávený den. Od samého rána budete pozitivně naladění a můžete přemítat v hlavě, co si asi tak pro vás váš drahý připravil za překvapení.

3.  Valentýn vztah nezmění!

Ano i ne!

Vztah zřejmě nezachráníte či nezměníte, když spolu strávíte dokonalého Valentýna, ale po zbytek roku budete řešit jen neustálé neshody.

Na druhou stranu, kolik žádostí o ruku proběhne právě během valentýnského večera?  Váš vztah se zákonitě změní a navíc už nikdy nebudete večer usínat po boku partnera  jako přítelkyně, ale jako jeho snoubenka.

Partner se také může postarat o takové překvapení či zážitek, který se na vašem vztahu podepíše. Věříme, že v pozitivním slova smyslu. A při nejmenším si jeden pro druhého snesete modré z nebe.

3 důvody proč (ne)slavit sv. Valentýna | Slumberland.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *