home Dům, byt a zahrada Obrazy na stěnu na různá témata – smysluplná výzdoba

Obrazy na stěnu na různá témata – smysluplná výzdoba

Obrazy v každém případě odrážejí intimitu domova. Proto to také v každém pokoji může (mělo by) vypadat jinak: obývací pokoj mohou zdobit třeba vícedílné obrazy, dětský pokoj obraz zvířata a ložnici obraz molo nebo třeba obraz orchidej. Důležité je, najít pro své obrazy do bytu správný prostor a umístění. Důležité je, nechat obrazy na stěnu v interiéru vyniknout.

Pro ještě lepší atmosféru – moderní obrazy

Nejen samotný motiv obrazu (obraz stromy, obraz květy, obraz zvířata, obraz západ Slunce, obraz mosty, černobílý obraz, obraz Praha, obraz Londýn, vícedílný obraz …) významně ovlivní atmosféru místnosti a náladu všech, kteří v ní právě pobývají. Je to také umístění obrazu na stěnu, jeho velikost, barvy a optické efekty. Ať už budete zavěšovat moderní obraz, obraz růže nebo obraz zvířata, vždy by tyto měly být umístěny v úrovni očí. Jinak bude motiv vašeho obrazu na plátně deformován pohledem z perspektivy. A prohlížet si napříkladobraz Feng Šuej (feng shui) se zakloněnou hlavou je opravdu náročné a nepohodlné. Dbejte na to, aby byl vždy celý motiv obrazu na stěnu v zorném úhlu každého pozorovatele, aby se při pohledu na obraz na plátně nikdo nemusel namáhat.

Jak správně vybrat obrazy do bytu

Velmi důležité je rovněž barevné sladění obrazů do bytu se zařízením a vybavením jednotlivých místností. Je sice důležité vybrat motiv obrazu na stěnu, který bude vašemu srdci blízký, zároveň však zkuste skloubit dvě nejvýraznější barvy v místnosti s barvami na obrazu na plátně. V případě, že se chystáte zdobit prostornou holou stěnu pokoje, vsaďte na jeden velký obraz na stěnu – například vícedílný obraz (obraz skládající se z několika samostatných částí, které dohromady tvoří jeden motiv). Můžete se však rozhodnout také pro několik menších obrazů na stěnu (obraz Eiffelovka, obraz Londýn, obraz Praha, obraz Paříž a podobně).

Napsat komentář