home Zprávy Nezapomeňte na Mezinárodní den lidské solidarity!

Nezapomeňte na Mezinárodní den lidské solidarity!

Před časem vánočním si připomínáme význam lidské solidarity. Připojte se k nám! Darovat nemusíte pouze peníze, ale třeba “jen” staré věci. Přečtěte si více.

Vánoční úklid máte za sebou a je vám líto vyřazené oblečení nebo jiné věci vyhodit? Nemusíte! Darujte je. Uděláte dobrý skutek a pomůžete lidem v tísni. Dopřejete jim malý vánoční zázrak a vy si vychutnáte hřejivý pocit na srdci.

Mezinárodní den lidské solidarity

Svátek si pravidelně připomínáme 20. prosince od roku 2005. Smyslem tohoto dne je, abychom se přidali k boji s celosvětovou chudobou. Přidejte se i vy a přibližme se společně o krůček blíž k celosvětové rovnováze.

Na malou chvíli se zamyslete a vyberte si problematiku, která se vás dotýká nejvíce. Jsou to nezaopatřené děti, nemocní lidé či zvířátka v útulcích? Vybráno? Nyní se zamyslete nad svými možnostmi a konejte dobro.

Co darovat?

Můžete mít nespočet osobních důvodu, proč posílat či neposílat finanční příspěvky určitým nadacím. Jestliže patříte k těm, co nechtějí či nemohou přispívat finančně,  i přesto můžete učinit dobrý skutek. Darujte například své věci.

Dary:

  • Oblečení a obuv. Každým rokem vyřazujete několik kousků ze svého šatníku? Chystáte se je vyhodit do kontejneru na textil, v domnění, že se dostanou do potřebných rukou? Zde pozor! Ujistěte se, zda kontejner skutečně patří charitativní organizaci.

Dnes bohužel existuje i řada kontejnerů, které vlastní komerční firmy a vaše věci klidně přeprodají do secondhandů. Abyste tedy nebyli překvapení, když známého potkáte ve svém starém oblečení. Chcete mít jistotu? Odvezte oblečení osobně do azylových či charitativních domů.

  • Lůžkoviny. Rozhodli jste si pořídit nové peřiny nebo dokonce z určitých důvodů vyměnit starou matraci za novou? Zažijte dvojnásobnou radost a staré lůžkoviny darujte. Člověk v nouzi vám bude bezmezně vděčný. Je obrovský rozdíl spát na tvrdé a špinavé zemi nebo na matraci s možností se přikrýt peřinou, obzvlášť v zimním období. Přijde vám stará matrace příliš znečištěná a za její darování byste se spíše styděli? Opatřete ji například finančně nenáročným matracovým chráničem a problém bude vyřešen.
  • Hračky. Pro nás hromada krámů zabírající místo v dětském pokoji, pro obdarované děti neuvěřitelná radost. Vyberte se svými dětmi hračky, o které již nejeví zájem a poohlídněte se po nejbližším dětském domově. Dopřejete jim krásné Vánoce.

Nemůžete darovat ani žádné věci?  “Darujte” sebe. Můžete se stát (třeba jen na jednorázovou akci) dobrovolníkem a pomoci ostatním.

Jestliže darujete finance, věci i své služby, jste jistě velkým andělem s ještě větším srdcem!

Mezinárodní den lidské solidarity| MatraceTropico.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *