home Zprávy Najít práci vám pomůže Úřad práce i personální agentura

Najít práci vám pomůže Úřad práce i personální agentura

Na českém trhu nově působí mladá a inovativní personální agentura Žirafa.cz. Říkáte si, co vlastně taková personální agentura dělá a kdo může jejích služeb využít?

více v článku...

Úřad práce dává vzniknout personálním agenturám

Je to Úřad práce, jenž dává právnickým a fyzickým osobám povolení k provozu personálních agentur. Personální agentury neboli agentury práce patří mezi komerční instituce. Jejich snahou je zajistit poptávku zaměstnavatelů po zaměstnancích a vybírat uchazeče o zaměstnání dle daných kritérií.

Ani úřad práce, ani personální agentura  nemohou žádat finanční dohodu po osobách, kterým bylo zaměstnání zprostředkováno. Stejně tak platí zákaz jakýchkoliv srážek ze mzdy. Služby personálních agentur jsou tak úplně zdarma.

personální agentura

Úřad práce uchazečům o zaměstnání dává právo na zprostředkování zaměstnání a také na podporu v nezaměstnanosti při splnění zákonem daných podmínek. Dále má uchazeč o zaměstnání právo na zvýšenou péči při zprostředkování zaměstnání a na pracovní rehabilitaci, pokud se jedná o osobu se zdravotním postižením.

Služby personální agentura

Nezaměstnané osoby mohou využít služeb personálních agentur více způsoby. První formou zprostředkování práce pomocí agentury práce je, že agentura vyhledá zaměstnání pro fyzickou osobu. Agentury práce vlastně zastupují uchazeče o zaměstnání v kontaktu s firmami. Agentura uchazečům o zaměstnání pomáhá se všemi nezbytnostmi při hledání práce, jako je úprava životopisu, příprava na pohovor a nástup do zaměstnání. Agentura vloží osobní údaje klienta do databáze uchazečů a čeká, dokud se neobjeví vhodná pracovní pozice. Poté je kandidát kontaktován, zúčastní se pohovoru a poté případně uzavře pracovní smlouvu se zaměstnavatelem.

Personální agentury se dále zaměřují na vyhledávání zaměstnanců pro zaměstnavatele. Při tom využívají své interní databáze, databáze pracovních úřadů anebo online databáze internetových pracovních portálů. Pracovní portály nejsou pouze databází uchazečů, ale fungují také jako inzertní místa pracovních nabídek. Právě na stránkách agentury Žirafa.cz také najdete desítky nabídek práce, o které se sami můžete přihlásit.

Jestliže tedy hledáte zaměstnání, můžete se obrátit na agenturu Žirafa.cz. S odborným týmem se spojíte pouze skrze zaslání životopisu. Žirafa.cz má nyní 26 tisíc poptávek od zaměstnavatelů, což pro vás znamená velkou šanci na nalezení toho pravého zaměstnání pro vás.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Napsat komentář