home Nezařazené, Psychologie Let balonem a jeho průběh

Let balonem a jeho průběh

Let balonem je zážitek

Let balonem je dozajista nejoriginálnějším zážitkovým dárkem, který můžete darovat někomu blízkému či jako dar novomanželům, apod. Není krásnějšího pohledu na krajinu než z balonu. Počítejte s dostatečným časovým prostorem pro celkový čas přípravy na let, let samotný a na sbalení balonu a křest si vymezte minimálně čtyři hodiny. Na let balonem není potřeba se nijak složitě připravovat. Pečlivě vyberte oblečení, vhodné je spíše sportovní odění a pevná obuv. Absolvovat jej v lodičkách a šatech se hodí spíše pro výjimečné příležitosti, například žádost o ruku či sňatek v balonu. Pro let si sjednejte přesně smluvený termín a pevně danou hodinu startu, kterou dodržujte. Účastníci letu společně se zkušeným pilotem vyndají koš, hořáky, plynové láhve. Pilot před startem provede zkoušku hořáků a sklopí koš, ke kterému se připnou karabiny s ocelovými lanky a ten se pak rozloží na louku či větší prostranství. Dalším zásadním krokem před vzletem je rozmístit pomocníky a nastartovat ventilátory. Ke vztyčení balonu dochází za pomoci výkonných hořáků, které ohřejí vzduch.

Vyhlídkový let balonem

Po této přípravě může dojít ke startu. Mírné obavy se velmi rychle obrátí v nezapomenutelný zážitek. Let balonem se dá, v případě příznivého počasí, provozovat celoročně. Důležitý je dostatek slunečního světla a rychlost větru může dosahovat maximálně 3 km/ hod, teploty nesmí přesáhnout 25°C. Vzlet balonu probíhá směrem po větru. Každý pilot se musí prokázat certifikátem a osvědčením a především dostatkem zkušeností řízení balonu. Vyhlídkový let nad okolím trvá přibližně jednu hodinu a je třeba vybrat také vhodné místo pro přistání, ideálně posekanou louku. Z prudkého přistání nemějte obavy, to probíhá hladce a pomalu. Balon má kapacitu až osm osob s váhou 80 kg. Při letu dbejte pokynů pilota, každý účastník je povinen držet se madel v koši. Zpravidla se balon pohybuje ve výšce 500-700 metrů nad zemí rychlostí větru.

Křest prvoletců balonem

Po přistání následuje sbalení balonu a poté křest prvoletců s přípitkem a předáním certifikátu o absolvování letu balonem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Napsat komentář