home Recepty Kvalitní víno v rozumné míře vám prospěje

Kvalitní víno v rozumné míře vám prospěje

Alkohol je metla lidstva a pití škodí, tvrdí jedni. To je sice pravda, ale jen pokud se bavíme o velkém množství alkoholu. V malé míře je alkohol, zejména kvalitní víno, prospěšný více než si myslíte. Má nejen blahodárné zdravotní účinky, ale potěší vás i fakt, že s ním můžete zhubnout a dobře se vyspíte.

Pokud tedy mezi vaše každoroční novoroční předsevzetí patří i úplná abstinence, netrapte se tím, že své předsevzetí nikdy nedodržíte. Střídmé pití alkoholu může totiž vašemu tělu prospět. Mnohé výzkumy opravdu dokázaly blahodárný vliv malého množství alkoholu (zejména kvalitního červeného vína a kvalitního bílého vína) na naše srdce a cévy, plodnost, hubnutí, cukrovku či paměť.

Víno ano, ale s mírou

Odborníci se shodují v tom, že jediný zdravý a zdraví prospěšný alkohol je kvalitní červené víno a kvalitní bílé víno. Pokud jde o ostatní druhy alkoholu, jednak se po nich přibírá, jednak po nich odumírají mozkové buňky. Proto, než se pustíte do konzumace tvrdého alkoholu, vždy tuto konzumaci pečlivě zvažte a sáhněte raději po kvalitním červeném vínu nebo kvalitním bílém vínu. Ale ani v případě kvalitního vína byste neměli postupovat tak, že na posezení vypijete celou láhev. Z takové nadměrné konzumace by se mohla vyvinout závislost.

S vínem pookřeje vaše tělo i duše

Pokud jde o kvalitní červené víno, je ceněno především pro vysoký obsah přírodního antioxidantu zvaného resveratrol. Tento antioxidant je znám svými vysokými protizánětlivými účinky.

Kvalitní červená vína a také kvalitní bílá vína jsou prospěšná zejména tím, že v přiměřeném množství chrání naše srdce a cévy. Snižují hladinu cholesterolu a pomáhají udržovat cévy pružné. Objednejte se na degustaci vín v Praze, pořiďte si degustační sadu vín a naučte se s kvalitním vínem zacházet. Bude vám dobře na těle i na duši a upevníte své zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *