home Dům, byt a zahrada, Zprávy Jak svépomocí na vnitřní omítky za férovou cenu?

Jak svépomocí na vnitřní omítky za férovou cenu?

Znáte to, dnes je nejdražším artiklem lidská práce. Platí to i ve stavebnictví. Nejeden z nás tak přemýšlí o tom, že se pustí do přestavby bytu či domku sám. Ostatně fungovalo to tak vždy a dělali to i naši předci, tak proč to nezkusit. V případě vnitřních omítek existuje na trhu nepřeberné množství výrobků od různých výrobců. Jak se v nich vyznat a podle čeho vybírat?

Nepořádek? Naprosté minimum

Kromě stavebních vlastností vás, jako kutila a laika, bude zajímat především to, co obnáší příprava materiálu a jak se s ním obecně pracuje. Vezměme si za příklad třeba omítkovou směs Kerastuk. Ta se skládá z jemného křemenného písku, kaolinu, vápna a pojiv. Dodává se v kbelících ve formě již připravené pasty. Odpadá tak pro laika zdlouhavé míchání sypkých směsí. Není potřeba mít nějaké speciální míchače na vrtačku, není potřeba znát přesné poměry. Směs nikde nerozsypete, nerozlijete vodu, zkrátka nenaděláte žádný nepořádek. Směs stačí jednoduše promíchat vařečkou a můžete jít na věc. Výborně se zpracovává a pohodlně nanáší.

Kerastuk
Kerastuk

 Čas jsou peníze

Co tedy získáte oproti konkurenci? Rychlou přípravu na omítnutí, nic vás nezdržuje a ničím v této fázi nenaděláte nepořádek. Nepotřebujete speciální vybavení, za které byste opět utratili peníze. Ve výsledku ušetříte spoustu času na přípravě i samotném úklidu. Nestrávíte na omítkách půlku dovolené a budete se moci věnovat jiným činnostem.

Je tedy dobré položit si otázku, zda se chci při přípravě a následném úklidu všeho toho nepořádku nadřít a, nebo se chcete jednoduše hned věnovat práci a následně uklidit jen naprosté minimum nepořádku. Nejen hospodyňky, které uklízí každý den, potvrdí, co bude lepší volbou.

 

Napsat komentář