home Dům, byt a zahrada Jak se nezbláznit z rekonstrukce

Jak se nezbláznit z rekonstrukce

Dvě děti, babička, pes, kočka, manželka nervózní z nepořádku a do toho probíhá rekonstrukce interiéru. Tak toto je asi noční můra každého z nás. Ačkoliv se k létu váže dovolená, relaxace, odpočinek, tak v mnoha domácnostech se léto nese také ve znamení zkrášlování svého obydlí.

Ve většině případů se jedná o nevyhnutelnost, která přispěje nejen k pěknému vzhledu, ale i funkčnosti domácnosti. Staré je prostě potřeba vyměnit za nové. Taková rekonstrukce bytového jádra není žádná legrace, pokud nejste profesionál. Mít moderní a funkční domácnost vyžaduje spousty odborných prací, které jeden člověk nemá šanci zvládnout.

Jak se z rekonstrukce nezbláznit?

Nezblázníte se jedině tehdy, pokud si vše předem do puntíku naplánujete. Veškeré práce, které hodláte provádět, co vše chcete měnit a nakupovat, finanční rozpočet a odklizení nejen nábytku a věcí, ale i zbytku rodiny. Babičku, psa, kočku a vzteklou manželku pošlete na týden i dva (podle rozsahu rekonstrukcí) někam odpočívat.  Ať už k příbuzným na chatu, případně nějak na dovolenou, která už na konci léta nebývá finančně tak náročná. Nicméně tato investice se zaručeně vyplatí.

Zednické práce

Pokud jste řidič autobusu anebo pekař v blízké pekárně, nemůže nikdo očekávat, že budete zvládat zednické práce. Míchat těsto není totéž, jako míchat materiál pro zedničinu. Od toho jsou tady profesionálové s letitými zkušenostmi. Zednické práce v Praze za vás zvládnout odborné práce stavebního charakteru. Své síly si šetřete na běžné mužské práce, jako je pověsit poličky, opravit dvířka botníku apod.

Rekonstrukce koupelny

Je-li vašim přáním, aby se rodina po návratu těšila z nové koupelny, pak opět využijte šikovnosti zručných a ostřílených odborníků. Rekonstrukce koupelen v Praze zajistí vše od A do Z. Napojení a revizi kanalizace, výměnu vany, umývadla, sprchového koutu, toalety, přes opravy omítek a fasád, přes novou dlažbu, obklady, až po rozvody topení. Pokud by to vše chtěl zvládnout pouze jeden člověk, musel by strávit desítky let učením a sbíráním zkušeností a poslat svou rodinu někam na dvouměsíční pobyt. A to hovoříme jen o koupelně. Kde je kuchyně a další místnosti…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *