home Zahrádkářství Jak načerpat sílu z lesa?

Jak načerpat sílu z lesa?

Les je velice specifickým místem. Už za dávných časů byl opředen nejrůznějšími pověstmi, například o tom, že v něm žijí nadpřirozené bytosti či že stromy jsou jeho ochránci. Dodnes se věří, že některé lesy ve světě jsou zakleté. I dnešní lesy oplývají jakousi magickou energií. Koneckonců nemusíte na nadpřirozeno věřit, abyste ji v lese cítili. Z lesa můžete sílu a energii čerpat hned několika způsoby procházkou v lese, sběrem hub a bylin či objímáním stromů.

Lesní procházka s bonusem

Cítíte se unavení a potřebujete si odpočinout? Chcete načerpat životní energii? Oddychnout si od rušného města? V tom případě vyrazte do lesa. Čistý vzduch prosycený vůní jehličí a ranní rosy zaručeně pohladí vaše smysly. Kromě uvolnění a dobré nálady si navíc z lesa můžete lecco přinést – jahody, borůvky, houby, byliny, šišky (z kterých lze vytvořit nejrůznější dekorace). Pro to všechno je dobré do lesa zavítat, kdybyste však nestíhali, do lesa jsme zašli za vás. Vy si tak z naší nabídky můžete vybrat produkty na řadu zdravotních potíží:

 • borůvka list – 50g – Dr. Popov,
  • borůvka plod – 50g- Dr. Popov,
  • jahodník lesní list – 50g Grešík.

Objímání stromů

Jak už jsme říkali, z lesa si můžete leccos přinést, ale něco tam můžete i nechat, třeba vaši úzkost, strach, starosti a zdravotní problémy. Alespoň dendroterapie to slibuje. Tomu, komu název nic neříká můžeme prozradit, že se jedná o objímání stromů. To má přinést pocit uvolnění, stav klidu, zbavení se úzkosti a stresu, dokonce některých zdravotních problémů. Jediné, co se v rámci dendroterapie po vás žádá, je:

 • vyhlídnout si strom,
  • dotknout se jeho kmenu, opřít se o něj zády, obejmout jej,
  • plně se soustředit na energii, kterou strom vydává a na problémy, které vás trápí,
  • být v klidu, nechat myšlenky volně plynout, relaxovat, udělat si chvíli času jen pro sebe.

Pro tyto účely si můžete vybrat jakýkoliv strom, vybírat však můžete i podle jejich vlastností. Například o dubu se mluví jako o stromu plném síly, smrk vás zbaví negativních myšlenek, topol vám dodá odvahu, lípa lásku, modřín talent…

Dendroterapii můžete doplnit i o pravidelné užívání tinktur s výtažky ze stromů:

 • *TINKTURA DUB – P12- 50 ml – Naděje* – působí drenážně, což znamená, že připravuje tělo na vstřebávání látek z jiných produktů, léčí průjmy a působí antibakteriálně.
  • *TINKTURA BUK LESNÍ – P6 – 50 ml – Naděje* – čistí cévy, podporuje činnost jater a ledvin, léčí záněty kloubů, působí drenážně, hojí sliznice.
  TINKTURA JASAN – P16 – 50 ml – Naděje – snižuje množství kyseliny močové v krvi, a proto léčí dnu. Účinkuje však také na problémy s akné, revmatismem, léčí chřipku a nachlazení.
  BŘÍZA – P2a -50 ml – Naděje – má výrazné detoxikační účinky, podporuje činnost jater a slinivky břišní.

Zakoupíte na https://www.cestabylin.cz/

Napsat komentář