home Zprávy Hledám si práci v Praze

Hledám si práci v Praze

Hledám práci v Praze

Tak jsem to konečně dokázala. Jsem svobodná a hledám si práci v Praze. Už jsem si myslela, že je to nemožné, ale nakonec se mi to povedlo a mám diplom v kapse. Tedy i oficiálně v ruce. Podařilo se mi po letech úspěšně ukončit studium a říkám si, co bude dál? Trochu mě ta představa děsí. Mám pocit, že můžu dělat cokoli, sice nemám dostatek praxe, a i to je důvod, proč jsem se rozhodla hledat práci v Praze. Praha bezpochyby nabízí více pracovních příležitostí a také motivační finanční ohodnocení. Navíc, musím si práci najít opravdu co nejdřív, protože spousta mých spolužáků z fakulty, šla po studiu na úřad práce a to vážně nechci. Být nezaměstnaná je pro mne jedna z nejhorších nočních můr.

Hledám práci v Praze
Hledám práci v Praze

Efektivní hledání práce v Praze

Říkám si, že si asi budu muset vytvořit nějaký systém, který mi při hledání pomůže a bude co nejefektivnější. Díky škole mám alespoň trochu představu o tom, jak funguje trh práce, a myslím, že mám docela přehled o aktuálních volných pracovních nabídkách. Protože si hledám práci v Praze, využívám každý den zejména internetový portál Personalistka.cz, kde naleznu všechny pracovní nabídky na jednom místě.

Rady a tipy při hledání práce v Praze

Snažím se zvýšit své šance, jak jen to je možné. Pro větší úspěšnost svého hledání práce v Praze jsem tedy zveřejnila svůj životopis online, aby si mne mohli potencionální zaměstnavatelé či personalisté najít a případně mne oslovit. Zaregistrovala jsem se taktéž v personální agentuře, která vyhledává práci za mne, přímo dle mnou zadaných kritérií. Rozhodila jsem také sítě po známých a kamarádech ze studií. Téměř každý den projíždím internetové portály s volnými nabídkami zaměstnání, čtu annonci a sleduju, zda některé firmy nenabízejí trainee programy pro absolventy. Věřím, že se mi brzy podaří najít ideální zaměstnání, tak mi držte palce.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

 

Pečlivě na Facebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 5 =