home Zprávy Hledám práci

Hledám práci

Hledám práci, jak na to

Má stávající práce mne nenaplňuje a hledám práci novou, která mi umožní kariérní postup, poznání nových lidí i rozšíření svých znalostí a vědomostí. V případě, že hledám práci, mohu vyzkoušet vývěsky úřadu práce, pracovní portály nebo se zeptat přátel a známých. Rovněž mohu obejít okolní firmy, kde zanechám životopis. Možností, jak najít práci je spousta.

Pokud hledám práci, mohu využít nabídky personálních agentur. Jako nezaměstnaný hledám práci alespoň osm hodin denně, připravím si strukturovaný životopis a pro každou firmu zvláště připojuji ještě motivační dopis, který by měl na první pohled zaujmout.

Hledám práci

Hledání práce není nijak jednoduché. Hledám práci dlouho? Pak je vhodné oslovit personální agentury, které mne zařadí do své databáze a v případě vhodné nabídky mne osloví. Za zprostředkování práce se nehradí žádný poplatek. Provizi dostane agentura od firmy, pro kterou je daný uchazeč vybrán, v případě, že s ním sepíše pracovní smlouvu. Když hledám práci, je vhodné zvážit, zda mě naplňuje práce v daném oboru nebo chci vyzkoušet něco jiného, zda si nechci vyzkoušet rekvalifikaci nebo se dále vzdělávat.

Hledám práci v zahraničí

Jednou z možností, jak najít práci, je hledání práce v zahraničí. Pokud hledám práci v zahraničí, využívám pouze ověřené agentury, které nevyžadují neopodstatněné poplatky předem. Seznam spolehlivých agentur najdu na stránkách MPSV. Práci v zahraničí lze hledat na sezonu i na delší období.

Mezi oblíbené činnosti jsou stavební práce, sběr ovoce a zeleniny, práce v pohostinství a v gastro službách, ale i dalších oborech. Výhodou je, že se naučíte lépe jazyk, poznáte kulturu dané země, často se osamostatníte. Pokud se bojíte do zahraničí vyrazit, je vhodné hledat si práci prostřednictvím personální agentury a pracovních portálů.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Napsat komentář