home Nezařazené Elektronické cigarety nejsou zdravou formou kouření

Elektronické cigarety nejsou zdravou formou kouření

Kouření – zlozvyk, o kterém se stále častěji mluví, je čím dál více omezován na veřejnosti a troufám si tvrdit, že všichni kuřáci by se jej rádi zbavili. Závislost na nikotinu zkrátka vyhrává. Jednou z méně škodlivých variant, nikoliv zdravějších, jak nahradit tu klasickou cigaretu, představuje e-cigareta.

Elektronické cigarety pouze dodávají do těla nikotin šetrněji

Elektronická cigareta funguje na principu vdechování aerosolu s obsahem nikotinu. Omezení karcinogenních látek spočívá především v tom, že v elektronické cigaretě nic nehoří, pouze se zahřívá směs chemických látek zvaná „liquid“. Tato směs může být obohacena o různé oblíbené vůně a příchuti, což však jen zdánlivě vyvolává efekt, že vlastně není škodlivá.

Škodliviny z e-cigaret poškozují ovzduší

Ve skutečnosti se s e-cigaret uvolňuje celá řada škodlivých látek např. formaldehyd, akrolein, nikl či kadmium nebo dokonce toluen. Záleží na typu a kvalitě elektronických cigaret a jejich náplní. Díky těmto uvolňujícím se škodlivinám mohou e-cigarety poškozovat nejen životní prostředí, ale vytvářet doslova smogové ovzduší v interiérech. Proto si i elektronickou cigaretu raději dopřávejte venku, stejně jako tu klasickou.

Nesprávné používání e-cigarety prohlubuje závislost

E-cigareta poškozuje zdraví jen o něco méně než ta běžná. Měla by zjednodušit nejtěžší fáze odvykání. Není to doplněk k menšímu počtu běžných cigaret. Pokud budete mít e-cigaretu v ústech častěji než tu normální, kouříte reálně více než před tím a svou závislost reálně prohlubujete.

Nenechte se ošálit reklamními mýty a berte vážně e-cigaretu. Jde jen snazší krok životu bez cigaret.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Brilante.cz

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

Napsat komentář