home Celebrity Designér Matúš Chlpek získal stříbro za návrh tenisek v prestižní soutěži BraunPrize 2018

Designér Matúš Chlpek získal stříbro za návrh tenisek v prestižní soutěži BraunPrize 2018

Slovenský designér Matúš Chlpek si odnesl stříbro z prestižní soutěže BraunPrize 2018. Za svůj design tenisek s názvem Colo, které pomáhají dětem trpícím na deformaci chůze, si navíc odnesl odměnu ve výši 10 tisíc dolarů. Soutěž se zaměřuje na produktový design s přesahem k inovativním řešením, která ostatním usnadňují život. Mezinárodní klání každoročně podporuje mladé a talentované designéry z celého světa. Letos slaví jubilejní 50. ročník.

Matúš Chlpek získal stříbrné ocenění v kategorii mladých talentů. Jeho tenisky s názvem Colo jsou určeny k nápravě deformací nohou a zlepšení špatné chůze dětí. Kromě tenisek jeho projekt zahrnuje i aplikaci pro smartphony a speciální vložky vytvořené za pomoci 3D tisku. Boty Colo disponují inteligentní podrážkou, která umožňuje pasivně sledovat chování při chůzi nejen vizuálně, ale také přes aplikaci. Je tak inovativním řešením pro děti s problematickými chodidly. Matúš Chlpek si kromě trofeje a certifikátu odnesl také finanční odměnu ve výši 10 tisíc dolarů.

Závěrečný slavnostní ceremoniál soutěže se uskutečnil v německém Kronbergu 12. září. Deset finalistů zde představilo své projekty před mezinárodní porotou, do které zasedl například bývalý designový ředitel společnosti Braun, Dieter Rams. BraunPrize je nejdéle udělovaným mezinárodním oceněním v odvětví produktového designu, letos oslavil 50 let. Porotci vybírali z rekordních 3 900 mladých talentů ze 107 zemí světa.  Absolutními vítězi se stali Švédové Thomas Helmer a Jenny Holmsten. Ti navrhli speciální interaktivní náramek umožňující komunikaci lékaře s pacientem v domácím prostředí, který pomáhá lidem po mozkové příhodě k rychlejšímu a příjemnějšímu uzdravení.

Společnost Procter & Gamble disponuje jedním z nejsilnějších portfolií důvěryhodných a kvalitních značek jako Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Downy®, Fairy®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®. P&G komunita zahrnuje aktivity v přibližně 70 zemích světa. Pro více novinek a detailních informací o P&G a jejích značkách navštivte stránku https://www.braun.cz/cs-cz

Napsat komentář