home Móda a Styl, Trendy Dámská a pánská saka nejsou jen pro formální příležitosti

Dámská a pánská saka nejsou jen pro formální příležitosti

Sako rozhodně není jen formálním a nudným prvkem šatníku, dá se s ním kouzlit a hodí se pro překvapivě mnoho příležitostí. Klasické elegantní pánské nebo dámské sako oblékneme pro slavnostní a formální okamžiky nebo do práce, tehdy se řídíme klasickými pravidly dress-code a také tím, že zapínáme u pánského saka pouze horní knoflíky, spodní necháme rozepnutý. Jakmile ale zvolíme sako ležérní, nejsou zde témě žádná pravidla. V saku můžete vypadat elegantně, ležérně, formálně i extravagantně, záleží na celkovém pojetí outfitu a doplňcích.

Pánská saka

Dámské sako může mít rozmanitou podobu

Dobře padnoucí „sáčko“ je skvělým celoročním oblečením, v létě se hodí místo mikiny nebo bundy, v zimě přes něj oblékneme kabát. Dámská saka mohou mít mnoho podob, počínaje sakem ke kostýmku a konče džínovým sakem, které oblékneme třeba k šortkám. Mohou být kratšího vypasované střihu nebo naopak delšího a volnějšího. Oživí i velmi jednoduchý outfit, stačí si vzít jednoduchý top, doplnit jej sakem, případně i nějakým náhrdelníkem a máme po problémech s tím, co na sebe. Takový model se pak hodí na schůzku, do práce, na procházku i na nakupování. Minimálně jedno elegantní sako by měla mít ve svém šatníku každá žena a určitě bychom si měli pořídit i nějaká méně formální pro běžné nošení. V módě jsou jak saka jednoduchá, tak různě vzorovaná, romantická, sportovní, s cípy nebo velkými kapsami.

Pánská saka pro mnoho příležitostí

Pánské sako se dá nosit k mnoha typům kalhot a pro spoustu příležitostí. Pokud se zrovna nechystáme do přírody nebo sportovat, bude lepší alternativou mikiny. Dříve nepřicházelo v úvahu sako bez kravaty, dnes k mnoha modelům kravatu vůbec nepotřebujeme a vystačíme si s rozhalenkou, polokošilí nebo s tričkem. Sako se hodí k plátěným kalhotám, pánským džínům, manšestrákům i chinos. Dodáte s ním vašemu „ohozu“ úplně jiný nádech.

One thought on “Dámská a pánská saka nejsou jen pro formální příležitosti

Napsat komentář