home Zprávy Brigáda, víte jak ji najít?

Brigáda, víte jak ji najít?

Brigáda
Brigáda

Chybí vám peníze na výlety, na zábavu s přáteli? Pak je řešením brigáda. Víte jak ji najít? Zákoník práce označuje tento pracovně právní vztah jako krátkodobé či dlouhodobé pracovní vztahy, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Vždy je potřeba mít ji sjednanou také písemně.

Pro koho se brigáda hodí?

Brigáda je vhodná pro studenty, rodiče na mateřské, seniory i zaměstnané. Je možné podle zákona uzavírat s fyzickou osobou starší 15 let dohodu o pracovní činnosti.  Brigádu smí absolvovat pouze osoba, která má ukončené základní vzdělání. Pokud má zájemce o brigádu  15 let a je žákem ZŠ, pracovat nemůže.

Kde se dá najít brigáda?

Ten kdo hledá brigádu, má poměrně mnoho možností, jak si najít přivýdělek.  Hledat brigádu, ať už dlouhodobou nebo krátkodobou, můžeme v okruhu svých známých, ale i na úřadu práce, v personálních agenturách či osobně v okolních restauracích, na stavbách, statcích, na poště, apod. Díky tomu, že klesla nezaměstnanost a přibyla nabídka pracovních míst, je mnohem snažší si brigádu sehnat.

Kdy je nejvhodnější doba pro hledání brigády?

Zeptáte-li se v personální agentuře či okolních továrnách, pak máte šanci, že získáte brigádu po celý rok. Hledáte-li kvůli studiu brigádu pouze na letní prázdniny, pak je nejlepší hledat ji už v zimě. Máte tak větší šanci, že brigády respektive ta nejlepší místa nebudou rozebrána. Celoroční brigády jsou také roznášení letáků, vybalování zboží. Sezónní brigády chmelové, na stavbách, sklizeň ovoce, apod. Můžete také hledat vhodnou brigádu v zahraničí. Zde je však potřeba být obezřetný a vybrat si vhodnou brigádu. Neplaťte žádné poplatky předem a zprostředkovatele brigády si řádně prověřte. S hledáním brigády v zahraničí pomůže i Úřad práce, kde naleznete seznam ověřených společností.

 

2 thoughts on “Brigáda, víte jak ji najít?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *