home Dům, byt a zahrada, Vaše zkušenosti Boj s blechami a klíšťaty? Vsaďte na účinnou prevenci

Boj s blechami a klíšťaty? Vsaďte na účinnou prevenci

Ať už s vámi váš čtyřnohý mazlíček sdílí sedačku a postel nebo bydlí venku na zahradě, měli byste dbát na jeho ochranu před vnějšími parazity. Blechám a klíšťatům je jedno, že je pejsek opečovávaný a čistý, „chutnat“ jim bude i tak. Blechy rozhodně nejsou pouze záležitost zanedbaných zvířat, a o klíšťatech v poslední době slyšíme tolik, že je většině majitelům jasné, že bez náležité prevence to zkrátka nepůjde.

Fypryst
Fypryst

Co jste možná nevěděli

Blechy umí pěkně potrápit a klíšťata jakbysmet. Věděli jste, že dospělé blechy, které lze na zvířeti pozorovat, tvoří pouze asi 5% celkového množství, které zamořilo vaši domácnost a okolí zvířete? Jsou ve formě vajíček, larev a kukel roztroušeny všude možně, na místech, kde se mazlíček zdržuje, třeba v kobercích, oblečení, lůžkovinách, čalouněném nábytku a samozřejmě i v pelíšku. Klíšťata jsou zase přenašeči chorob nebezpečných pro zvířata i člověka. Vyděsilo vás to? Nepanikařte, ale ošetřete vaše zvířátko přípravkem proti blechám, klíšťatům a všenkám. Seženete ho pod názvem Fypryst u veterináře, v lékárně nebo chovatelských potřebách.

Pohodlná aplikace spot- on

Fypryst je antiparazitikum ve formě spot-on, což znamená, že tekutina je uzavřena v jakési malé pipetce, jejíž obsah se vymáčkne na jedno místo kůže mezi lopatkami zvířete a nechá vstřebat. To je celé, procedura trvá sotva pár vteřin. Není divu, že je aplikace spot-on mezi chovateli tak oblíbená. Tato „kapka“ vás zbaví starostí se zmíněnými vnějšími parazity na až jeden až dva měsíce.

Jak Fypryst funguje?

Obsahuje účinnou látku fipronyl, která se vstřebává přes mazové žlázy chlupových folikulů a uvolňuje postupně na povrchu těla na srst a kůži. K dostání je Fypryst pro kočky i psy, rozdělený podle váhových kategorií. Bližší informace o celé této řadě antiparazitik naleznete na www.fypryst.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *