home Děti 5 tipů jak naučit své dítko anglicky

5 tipů jak naučit své dítko anglicky

Děti se učí mnohem lépe a rychleji, než dospělý. Je to možná i tím, že dítě se většinou učí formou zábavy/hry. Další výhodou je, že děti bývají bezprostřední a nikdo se jim nevysmívá, když udělají chybu – to by udělal jen hlupák. Naopak se snažíme své potomky chválit a motivovat k dalším pokrokům.

Kdežto dospělý člověk se příliš soustředí na výsledek, stydí se udělat chybu, že špatně vysloví slovo a navíc se dokážeme sami pěkně vystresovat. Mnohdy na sebe klademe přemrštěné požadavky. Nicméně dnes nebude řeč o dospělácích, ale našich nejmenších. Naučit děti anglicky je možné mnoha způsoby. Přinášíme vám 5 tipů, jak na to. Čím dřív si dítě osvojí cizí jazyk, tím lépe.

Soukromá školka v Praze

Hledáte v Praze školku či jesle, kde by se naučili vaše děti cizí jazyk? Pak soukromá školka v Praze bude tím pravým ořechovým. Jestliže nejste z Prahy, hledejte ve svém okolí školky se zaměřením na výuku cizího jazyka. Výuka by měla samozřejmě probíhat formou hry, proto si dřív, než tam dítko umístíte, zjistěte reakce či doporučení rodičů, kteří tam již svého potomka umístili.

Pro rodiče žijících v Praze jsou možnosti trochu pestřejší, protože takových školek je tam více. Například anglická školka v Praze 6 anebo mateřská škola Praha 5 – Stodůlky.

Vizualizace

Děti (i dospělí) si lépe zapamatují slovíčko pomocí vizualizace. Umíte-li anglicky, zařaďte i doma anglický jazyk do běžné konverzace s dítětem. Jmenujte to, co vidíte a pojmenujte to. Ze začátku je důležité vytvořit u dítěte slovní zásobu, začínejte tedy se slovíčky. Věty se dostaví později. Ukažte na kočku – cat, psa – dog, nebe – sky, jídlo – food apod.

Písničky

Děti velmi rády zpívají a určitě se tak děje i ve školce Praha 5 či jiné jazykově zaměřené. Písničky můžete s dětmi prozpěvovat i doma. Mimo písniček se může jednat o jednoduché říkanky.

Pohádky

Mimo písniček a říkanek jsou to pohádky, které děti mají rády a potřebují. Můžete si s nimi listovat v knížce a číst pohádky. Existují i velmi zjednodušené verze či verze, že na jedné stránce je pohádka anglicky a hned na stránce vedle česky. Možná vám to bude připadat legrační, ale díky pohádkám se dobře angličtinu učí i dospělí.

Dejte dítěti roli učitele

Děti se velmi rády vžívají do role maminek, tatínků, lékařů či učitelů. Nechte vaše dítě, aby se při domácích hrách stalo učitelem a učilo vás slovíčka či jednoduché věty. Tvařte se, že si nemůžete dané slovo vybavit a nechte dítě, aby vám jej připomnělo. Především dbejte, aby si nenásilnou a hravou formou dítě angličtinu procvičovalo denně.

Napsat komentář