home Dům, byt a zahrada 3 praktické střešní krytiny

3 praktické střešní krytiny

Najít v dnešní době kvalitní střešní krytinu není složité. Podíváte se na internet a hned zde najdete desítky nabídek a možností. Ovšem, co je už poměrně komplikované, je najít praktickou střešní krytinu. Tedy takovou, která je lehká, snadno se s ní manipuluje, jednoduše se převáží a zároveň si zachovává tolik potřebné parametry kvalitní střešní krytiny. To už je poměrně oříšek. Ale i s tím si poradíte! V tomto článku najdete 3 praktické střešní krytiny, které splňují všechny tyto požadavky.

  1. Maloformátová plechová střešní krytina

Jako první zde máme maloformátovou plechovou střešní krytinu. Tu oceníte zejména tehdy, pokud pokrýváte složitější členitou střechu nebo menší střechu, na kterou byste se s klasickou střešní krytinou nevešli.

Její obrovskou výhodou je 5x menší odpad oproti klasické střešní krytině. U velkoformátových krytin nemůžete přesně upravit detaily, ovšem s maloformátovou plechovou krytinou stvoříte dokonalou střechu do nejmenších detailů. Díky maloformátovému provedení a připevnění se navíc vyhnete rezonování při silném větru.

  1. Hliníková střešní krytina

Estetický skvost. Tak by se dal popsat další typ praktických střešních krytin, a to hliníkových střech. Ty jsou naprosto hladké, a tudíž zamezují výskytu lišejníků, mechů nebo řas. Hliníkové střešní krytiny mají nízkou hmotnost, velmi dlouhou životnost, snadno se přepravují a zároveň si můžete vybrat ze široké nabídky barev a odstínů.

  1. Ocelová střešní krytina s kamenným granulátem

Poslední možností jsou ocelové střešní krytiny s kamenným granulátem. Ty nejvíce svým vzhledem připomínají klasické pálené tašky. Opět si můžete vybrat ze široké palety barev, díky čemuž bude vaše střecha dokonale ladit se zevnějškem domu. Ocelové střešní krytiny mají dlouhou životnost a vydrží vám sloužit klidně celý život.

Napsat komentář